Zdravotní matrace i pro zdravé

Je to pravda, že zdravotní matrace jsou i pro zdravé?

Samozřejmě! Tak jak se staráte o údržbu vašeho auta, bytu či domu, tak je třeba se starat o údržbu svého těla. Dobrý spánek můžeme porovnat ke každodennímu promazání stroje.                 Zdravotní matrace se přizpůsobí

Co to je zdravotní matrace a jak působí?

Zdravotní matrace se charakterizují výjimečnými vlastnostmi. Splňují vysoké standardy a mají odpovídající atestaci. Úkolem je podpora široce pojatého zdraví jejich uživatelů. Říká se jim taky medikální, rehabilitační, ortopedické, protirotiodleženinové tzv. antidekubitní matrace. Zdravotní matrace působí na tělo komplexně. Hlavně se ideálně přizpůsobí tvarům těla uživatele a tím správně udržují pátěř v její přirozené optimální pozici. Tímto působí profilakticky proti zvniku a zhoršování nemocí páteře. Spánek na pohodlné, vhodně vybrané matraci zmírňuje stávající potíže a bolesti. Jsou taktéž odstraněna  svalová napětí vznikající na páteři a krční páteři ve spánku.

Pro koho jsou určeny zdravotní matrace?

Zdravotní matrace jsou prvotně určeny pro prevenci a následně pomoc osobám trpícím problémy pohybového ústrojí, neurologickými chorobami. Jsou nezbytné pro ty, kteří prošli úrazy páteře, končetin. Použití těchto matrací pomáhá v procesu léčby chorob kloubů, léčby po mrtvičce,  srdeční zástavě, infarktu, nedostatečné hybnosti a trpnutí končetin.

Co to je antidekubitní matrace?

Antidekubitní matrace je určena lidem upoutaným na lůžku, kteří z důvodu svého zdravotního stavu potřebují částé změny pozice vleže. Je to matrace se speciálními vlastnostmi zaručující pohodlnou oporu celému tělu zabraňujíc rovnoměrným rozložením hmotnosti těla vzniku proleženin. Díky svým termoelastickým a paměťovým vlastnostem rozloží hmotnost těla pacienta na celou styčnou plochu (například matrace Bali). To zamezuje možnost vzniku lokálního vysokého tlaku na některou část těla. Nezpůsobuje místní omezení krevního oběhu, čímž může krev neomezeně proudit do všech buněk. Vhodným doplňken každé matrace je nepropustné hygienické prostěradlo, nebo chránič matrace.

Špatný, nelidný spánek, časté buzení?

Jedním z prvků mozaiky možných řešení pro odstranění potíží je vhodná zdravotní matrace, například BALI . Doporučované jsou matrace sendvičové – složené z více vrstev pěny každá o jiných vlastnostech a jiné úloze ve své funkci uvnitř matrace. Optimálním řešením je horní vrstva tzv. líné pěny, neboli paměťové pěny. Je to speciální termoregulační pěna, co znamená, že vlivem prostupu tepla z těla do matrace dochází ke změně tuhosti termopěny, pěna měkne a uhýbá tělu v místech styku. Druhá výjimečná vlastnost této pěny: lenost, je velice pozitivní. Pěna reaguje na tlak změnou objemu a následně po odlehčení se vrací velmi pomalu do původního stavu . Tyto dvě zásadní vlastnosti spojené do jedné vrstvy matrace předurčují tyto matrace k úloze pomocníka v boji s potížemi páteře, ale i hodně důležité prevenci těchto neduhů.

Nepodceňujme péči o spaní našich nejmenších, jsou naše budoucnost. Pro ně máme v nabídkce dětské matrace. Podstatné je i to, čím dítě přikryjeme - lehkou, vzdušnou dětskou přikrývkou povléknutou do krásného ekologického dětského povlečení v pěkném designu.

A co naše bolavá záda?

zdravotní matrace