Zdravotní matrace dělíme dle jejich konstrukce na:

 Pěnové  matrace

 Klasické pružinové  matrace

 Bonnelové pružinové matrace

Pěnové  matrace - v současné době  hodně populární díky překotnému rozvoji technologií výroby různých typů pěn.

LATEX - Ještě nedávno byla latexová matrace synonymem luxusu a pohodlí, příkladem je zdravotní ortopedický latexový polštář. Latex  si dobyl srdce uživatelů tím, že se přizpůsobuje tlaku těla a páteř se při spánku nedeformuje. Latexová pěna je antialergická svým složením zabraňuje rozvoji roztočů. V době začátku využití latexové pěny pro výrobu matrací to byl technologický zlom. Materiál má podstatně lepší vlastnosti néž kterákoli pěna před ním.Původní pěny (běžně nazývané molitany) byly neprodyšné, měly nízkou měrnou hmotnost - byly řídké - lehké a rychle se opotřebovaly - trvale deformovaly.

MODERNÍ PĚNY- řešení vyhovující dnešním nárokům na pohodlí i ekologii - v dnešní době hodně pokročila technologie výroby  pěn o vyjímečných, speciálních vlastnostech, používaných pro výrobu matrací. Tyto moderní pěny vyráběné s využitím nejnovjejších ekologických a novátorských postupů jsou nesrovnatelně lepší néž latex. A to nenen svou životností, ale i vlivem na tělo při spánku.

TERMOELASTICKÉ PĚNY - dokonale se přizpůsobí tvaru těla a reagují na změny teploty a tlaku, čímž se ideálně a rychle přizpůsobí různým pozicím těla při spánku.

4sleep matrace zdravotní Prosen

Klasické pružinové  matraceTradiční pružinové jádro v matraci, které nebodá do zad?  Přesně takové najdete v naší nabídce. Pružinová jádra jsou vyráběny přesnými stroji z pružných drátú vysoké  jakosti. Nabízíme vám zdravotní matrace s pružinovým jádrem obloženým ze všech stran kvalitními distančními materiály a pěnou. Můžete být klidní, pružiny neucítíte. Pružinové matrace  vynikají zejména dlouhou životností a odolností vůči vysokým zatížením. Velmi kladnou vlastností je jejich schopnost odvětrávat velmi dobře vlvkost z postele. Kvůli jejich výborným vlastnostem mají pořád velkou skupinu uživatelů, kteří na ně nedají dopustit. Svojí dlouhou životností si zajistili klienty i mezi majiteli hotelů a penzionů.

Bonnelové pružinové matracezdravotní matrace s pružinami v taštičkových obalech, které jsou volně a přece těsně vedle sebe naskládány jako jádro matrace. Obaly jednotlivých pružin zabraňují vzájemnému kontaktu kovových částí, to způsobuje jejich absolutní nehlučnost. Dalším kladem táto technlogie výroby jádra je možnost volby tuhosti opěrných zón matrace podobně jako u pěnových vytváříme pětizónové i sedmizónové matrace. Zóny tuhosti jsou prospěšné jako rozdílná opora páteře v různých místech styku těla s matrací. 

 

Další důležitý faktor pro správné rozhodnutí:  Tuhost matrace

Tuhost matrace označujeme- H1, H2, H3 – Jak si vybrat tu správnou?

Tuhost matrace je rozhodující, pokud jde o pohodlí spánku. Nesprávný výběr tuhosti je jedním z nejčastějších důvodů nespokojenosti po koupi. Každý člověk potřebuje jinou tvrdost, aby se cítil pohodlně.

Někteří upřednostňují měkké matrace, do kterých se zaboží, zatímco jiní nemají rádi tento pocit a vyžadují solidní tuhou podporu během spánku. Podívejme se nyní pečlivě na hodnoty matrací, které nabízíme. 

  • Měkká matrace H1
  • Střední matrace H2
  • Tvrdá  matrace H3
  • Tuhost matrace a hmotnost uživatele
  • Co když je tvrdost matrace zvolena nesprávně?
  • Matrace pro páry

1- Měkká matrace H1

Matrace s tvrdostí H1 je určena pro lidi s hmotností do 60 kg kteří mají rádi měkké matrace. Lidé s takovou hmotností budou mít odpovídající podporu a budou se cítit pohodlně. Co když vážíte více než 60 kg a vyberete matraci s tvrdostí H1? Může to být tak měkké, že se nebudete cítit pohodlně. Kromě toho může v rychleji ztratit své vlastnosti a ještě více se zhroutit. Je také třeba si uvědomit, že vaše páteř vyžaduje odpovídající podporu, zejména pokud nejčastěji spíte na zádech nebo žaludku! I když jste dosud neměli problémy se zády, vyplatí se postarat předem.

2- Střední matrace H2

Toto je tvrdost, kterou zákazníci volí nejčastěji. Zejména pokud jde o matrace pro páry, když jedna osoba dává přednost měkké matraci a druhá tvrdé. Jedná se o kompromis.Pro lidi o hmotnosti 60 až 80 kg to nebude příliš tvrdé a zároveň dostatečně měkké, aby jim zajistil komfort spánku. Pokud vážíte více než 80 kilogramů, pravděpodobně tuto matraci ohodnotíte jako měkkou. A pro lidi pod 60 kilogramů to bude tvrdé.

3- Tvrdá matrace H3

Tvrdost matrace označené H3 znamená, že je tvrdá. Je určen především pro lidi s hmotností nad 80 kilogramů, aby poskytoval pevnou oporu pro každou část těla. Tvrdá matrace bude také dobrým řešením pro lidi spící na břiše, protože jim poskytne dostatečnou oporu bez pocitu ponořování se.

4- Tuhost matrace a hmotnost uživatele

Abychom zdůraznili důležitost tuhosti pro správné pohodlí spánku, shrneme nyní závislost tuhosti matrace ve vztahu k hmotnosti.

Pokud vážíte méně než 60 kg

Dobrým řešením je zvolit matraci měkkou H1, nebo střední H2. Matraci měkkou H1 budete cítit jako velmi pohodlnou. Střední matraci H2 budete cítit jako tvrdou. Matrace tuhosti H3 pro vás nebude vhodná, protože nebude mít řádné odpružení a nebude poskytovat dostatečně správnou oporu páteře.

Je-li vaše hmotnost 60-80 kg

 Pokud jde o výběr matrace, jste v nejpohodlnější situaci. Všechny matrace vám budou poskytovat dostatečnou podporu páteře a jejich užívání bude pohodlné. Pokud jde o tvrdost, budete jí s největší pravděpodobností pociťovat, jak je uvedeno.

 Pokud vážíte více než 80 kg

V tomto případě důrazně nedoporučujeme volit měkkou matraci H1, protože to bude prostě nepříjemné, bez ohledu na to, v jaké poloze spíte do matrace se zaboříte. Dobrou volbou je střední matrace H2, která může pocitově působit jako měkká a samozřejmě tvrdá matrace H3 pro ty, kteří mají rádi tuhou podložku.

5- Co když je tuhost matrace zvolena nesprávně?

Výsledkem nesprávného výběru matrace může být nedostatek pohodlí během spánku. Pokud nebude správně vybrána bude trpět páteř, která bude v nepřirozené poloze (když je matrace příliš měkká nebo příliš tvrdá). Pokud vybereme příliš měkkou matraci vzhledem ke své hmotnosti může se mnohem rychleji opotřebovat.

Nezoufejte i nevhodně zvolenou tuhost matrace lze ovlivnit. Změkčení , nebo zvýšení tuhosti matrace dosáhneme vhodnou volbou vrchní matrace – renovační přistýlky. Ta umí ve velké míře ovlivnit pohodlí spánku i na starší matraci.

6-Tvrdost matrace pro páry

Jako pár máme často problémy s výběrem správné matrace. Zejména pokud máme rozdílné preference pokud jde o tuhost matrace, a také v případě, že jedna osoba váží méně než 60 kg a druhá více než 80 kg. Pokud chceme mít matraci vcelku můžeme hledat kompromis. Vybrat si některou z tuhostí s rizikem menšího pohodlí pro jednoho, nebo i oba.

Nabízí se řešení koupit dvě jednotlivé matrace různé tvrdosti, které pak mohou být pokryty vrchní matrací, aby se spojily. Toto je běžně používaná volba, zejména pokud má jeden z lidí problémy se zády a potřebuje během spánku solidní podporu.

Pokud jde o páry, je také třeba zmínit, že na volbě typu matrace záleží. Spíše nedoporučujeme, aby matrace byly v jednom kuse. Pokud matrace pracuje na celé ploše, když se jedna osoba pohybuje, může to být důvodem pro nepohodlí druhé osoby.

U všech druhů našich matrací si můžete vybírat mezi různými drudy potahů, které jsou opatřeny zipem pro možnost snadného vypraní.

Taktéž si můžete objednat       náhradní povlak matrace.

K matracím nerozlučně patří    matracové chrániče

napínací                                 nepropustná froté prostěradla

prosen - matrace firmy 4sleep

Podívejme se spolu na druhy povlečení do postelí