Pěnové  matrace

Pěnové matrace jsou v současné době hodně populární díky překotnému rozvoji technologií výroby různých typů pěn.

Latex

Ještě nedávno byla latexová matrace synonymem luxusu a pohodlí, příkladem je zdravotní ortopedický latexový polštář. Latex si dobyl srdce uživatelů tím, že se přizpůsobuje tlaku těla a páteř se při spánku nedeformuje. Latexová pěna je antialergická svým složením zabraňuje rozvoji roztočů. V době začátku využití latexové pěny pro výrobu matrací to byl technologický zlom. Materiál má podstatně lepší vlastnosti néž kterákoli pěna před ním. Původní pěny (běžně nazývané molitany) byly neprodyšné, měly nízkou měrnou hmotnost - byly řídké - lehké a rychle se opotřebovaly - trvale deformovaly.

Moderní pěny

Řešení vyhovující dnešním nárokům na pohodlí i ekologii - v dnešní době hodně pokročila technologie výroby pěn o vyjímečných, speciálních vlastnostech, používaných pro výrobu matrací. Tyto moderní pěny vyráběné s využitím nejnovějších ekologických a novátorských postupů jsou nesrovnatelně lepší než latex. A to nejen svou životností, ale i vlivem na tělo při spánku.

Termoelastické pěny

Dokonale se přizpůsobí tvaru těla a reagují na změny teploty a tlaku, čímž se ideálně a rychle přizpůsobí různým pozicím těla při spánku.

4sleep matrace zdravotní Prosen

Klasické pružinové matrace

Klasické pružinové  matraceTradiční pružinové jádro v matraci, které nebodá do zad?  Přesně takové najdete v naší nabídce. Pružinová jádra jsou vyráběny přesnými stroji z pružných drátů vysoké jakosti. Nabízíme vám zdravotní matrace s pružinovým jádrem obloženým ze všech stran kvalitními distančními materiály a pěnou. Můžete být klidní, pružiny neucítíte. Pružinové matrace  vynikají zejména dlouhou životností a odolností vůči vysokým zatížením.

Velmi kladnou vlastností je jejich schopnost odvětrávat velmi dobře vlhkost z postele. Kvůli jejich výborným vlastnostem mají pořád velkou skupinu uživatelů, kteří na ně nedají dopustit. Svojí dlouhou životností si zajistili klienty i mezi majiteli hotelů a penzionů.

Bonnelové pružinové matrace

Bonnelové pružinové matrace - Zdravotní matrace s pružinami v taštičkových obalech, které jsou volně a přece těsně vedle sebe naskládány jako jádro matrace. Obaly jednotlivých pružin zabraňují vzájemnému kontaktu kovových částí, to způsobuje jejich absolutní nehlučnost. Dalším kladem této technologie výroby jádra je možnost volby tuhosti opěrných zón matrace podobně jako u pěnových vytváříme pětizónové i sedmizónové matrace. Zóny tuhosti jsou prospěšné jako rozdílná opora páteře v různých místech styku těla s matrací. 

 

Tuhost matrace

Tuhost matrace  je dalším faktorem při správném výběru matrace, tuhost označujeme jako H1, H2, H3. Jak si vybrat tu správnou? Tuhost matrace je rozhodující, pokud jde o pohodlí spánku. Nesprávný výběr tuhosti je jedním z nejčastějších důvodů nespokojenosti po koupi. Každý člověk potřebuje jinou tvrdost, aby se cítil pohodlně.

Někteří upřednostňují měkké matrace, do kterých se zaboří, zatím co jiní nemají rádi tento pocit a vyžadují solidní tuhou podporu matrace s tvrdostí H1 je určena pro lidi s hmotností do 60 kg kteří mají rádi měkké matrace. Lidé s takovou hmotností budou mít odpovídající podporu a budou se cítit pohodlně. Co když vážíte více než 60 kg a vyberete matraci s tvrdostí H1? Může to být tak měkké, že se nebudete cítit pohodlně. Kromě toho může rychleji ztratit své vlastnosti a ještě více se zhroutit. Podívejme se nyní pečlivě na hodnoty matrací, které nabízíme. 

  • Měkká matrace H1
  • Střední matrace H2
  • Tvrdá  matrace H3
  • Tuhost matrace a hmotnost uživatele
  • Co když je tvrdost matrace zvolena nesprávně?
  • Matrace pro páry

Přečtěte si více o vhodné tvrdosti matrace pro vás!