Tipy jak na bolesti zad

Jak vstávat bez bolestí zad?

Na bolest zad není univerzální recept, ale lze si pomoci aplikací vícero prostředků. Jedním z nich je spánek! Na zdravotní matraci, pod kvalitní přikrývkou, na kvalitním polštáři. Tyto elementy je třeba pečlivě zvolit!

1. Základem je správný typ matrace

Jak se skutečně dobře vyspat? Vyberte si kvalitní matraci, která bude ideálně plnit vaše potřeby a pečovat o vaše tělo během spánku

Na výběr máte dva druhy: pěnové a pružinové matrace. Kvalitní pěnové matrace vyhovují dnešním nárokům na pohodlí a ekologii.Jejich konstrukce umožňuje různou tuhost po délce matrace. Perfektně se přízpůsobí tvaru vašeho těla a tímto jsou ideální oporou páteři. Jsou ideální volbou pro alergiky, jejich složení zabraňuje rozvoji roztočů.

Matrace z termoelastické pěny reagují na tlak a teplotu vašeho tělaz měnou tuhosti a síly zpětného tlaku. Pružinové matrace jsou taky velmi dobrou variantou. Jejich tradiční jádro z pružin je dneska vyráběno za použití moderních technologií, tímto byly odstraněny jejich neduhy (vrzání, praskání pružin). Navíc v jejich prospěch svědčí zvýšená prodyšnost (lepší odvod potu). Tento druh matrace umí spojit výhody pružinového systému s výhodami pěnových matrací.

Jádro může být klasické konstrukce. Bonnelové pružiny jsou moderním řešením stavby pružinových matrací jsou bonnelové pružiny. Jsou to pružiny uložené většinou do sedmi zón tuhosti, každá samostatně zabalená aby nedocházelo k vydávání zvuků při používání matrace. Kombinace pružin a moderních pěn je taktéž zárukou dobré péče o vaše tělo při spánku.

Velikost matrace

Pokud zvolíte vhodný rozměr matrace, budete se v posteli cítit mnohem lépe néž na krátké matraci, ze které vám budou vyčnívat nohy, nebo se budete s partnerem v noci poličkovat na posteli příliš úzké. Pro jednoho člověka vybírejte matrace o šířce 80cm, 90 cm nebo 100 cm. Pro pár jsou vhodné matrace o šířce od 160 cm. Rozměry najdete pod každým produktem, takže si velikost snadno vyberete dle vlastních potřeb.

"Letiště" matrace v kuse vs. dvě matrace

Toto dilema řeší spousta klientů. Pro jednodušší manipulaci při navlékání prostěradla je vhodnější mít matrace dělené. Taktéž je dělená matrace výhodnější v případě průzných preferencí spících osob co se týče tuhosti matrace. Rozhodně doporučujeme párům o zřetelně rozdílné váze. Navíc, pokud jsou matrace sraženy k sobě nevzniká nepohodlná mezera. Samozřejmě kdo má rád jednu plochu, ten si určitě pořídí matraci velkou.

Tuhost matrace

Tuhost matrace je často diskutované téma. Co je lepší? tvrdá, nebo měkká matrace? Určitě je to individuální. Správnou volbou tuhosti ovlivníte to, jak se budete ráno cítit, když vstanete. Předně je dobré vyloučit extrémy. Ani příliš měkká, ani hodně tuhá matrace nebude dobrá. V naši kolekci najdete matrace vhodných parametrů. Měkčí matrace doporučujeme osobám o nižší hmotnosti. Tvrdší matrace a vyšší hmotnost člověka většinou jdou v páru. I přesto je třeba volit podle svých osobních zkušeností a zvyků.

Potahy matrací

U všech druhů našich matrací můžete vybírat mezi různými druhy potahů. Všechny naše potahy jsou opatřeny zipem pro možnost snadného praní.Povlaky lze koupit i samostatně. Matrace můžete před znečištěním chránit klasickým matracovým chráničem, nebo chráničem matrací s prodyšnou, ale voděnepropustnou membránou. Top výrobkem jsou nepropustná napínací froté prostěradla s funkčí membránou.

čtěte dál: Výběr matrace...