Ušetřete teplo a peníze!

Přinášíme vám 9 tipů pro úsporu tepla

Uspořit teplo i peníze můžete zvládnout i bez velkého omezování. Vyzkoušejte naše rady na úspory.

  1. Snižte teplotu obytných místností na maximálně 21°C!  Snížením teploty o jeden stupeň ušetříte 5 až 10% energie! Výhodné je nainstalovat na každý radiátor samostatný termostat, který ohlídá ohlídá teplotu určenou nastavenou v dané místnosti.
  2. Před spaním mírně ztlumte topení v celém bytě! Centrálním termostatem nastavíte teplotu v hlavní obytné místnosti. Podle teploty této místnosti se bude zapínat topení ve zbylých částech domu/ bytu.
  3. Zavírejte do místnosti, které běžně nepoužíváte, udržujte v nich nižší teplotu! Šetříte tím teplo i peníze!
  4. V ložnici určitě nemusí být více než 16°C! Pořiďte si vhodnou přikrývku! Šetříte tím nejen energie, ale i své zdraví, protože spánek ve studenější ložnici je kvalitnější a prospívá vašemu organismu.
  5. Nepřikrývejte radiátory, protože dodávají do místnosti teplo. Prádlo vám uschne i jinde! Radiátory také pravidelně čistěte od prachu (pavučin).
  6. Vyměňte na zimu dlouhé závěsy a záclony za kratší! Vzduch bude lépe cirkulovat. Použijte hrubší závěs, který nejenže zachytí teplo ale i výborně zatemní místnost.
  7. Mezi radiátor a stěnu nainstalujte hliníkovou reflexní folii, ta teplo odráží. Teplo zůstane doma a bude méně unikat skrz stěnu za topením!
  8. Zkontrolujte těsnění oken! I když venku fouká, u okna nesmíte cítit ani lehký vánek. Okno má dokonale těsnit!
  9. Větrejte! Větrejte krátce a intenzívně! Pro zrychlení výměny vzduchu vemte například ručník a krouživým pohybem nad hlavou rozpohybujte vzduch. Krátké a intenzivní větrání vymění vzduch, ale místnost a celé její vybavení se nestačí ochladit!

      Jak teplou přikrývku si zvolit?

      Jaké jsou rozdílyv peřinách - jsou nejen v barvě?

      Nejnižší investice, která Vás zahřeje?