Jak vybrat povlečení

Kvalitní ložní povlečení

zajistí vám pohodlný spánek, může do velké míry omezit problémy s praním, žehlením, alergiemi. Vhodné povlečení je příjemné na dotek a dovoluje pokožce dýchat. Umí být opravdu pěkné, dotvořit interiér ložnice, či pokoje. Poradíme jaké povlečení si vybrat, bavlnu, nebo jiný materiál, jaké provedení? 

                                   

Druhy látek na povlečení

Druh látky neurčuje jenom výchozí surovina, ale i techlologie výroby, způsob tkaní a následné úpravy. Některé druhy látek, například satén a damašek se vyrábějí z různých druhů surovin.

Základní druhy látek na povlečení dle zpracování:

  • 100% bavlna klasická – hladké bavlněné povlečení, vyráběno z látky s plátnovou vazbou. Výborná kvalitní přírodní a cenově velmi dostupná pro použití na povlečení.
  • flanel – teplé, lehké a měkké  flanelové povlečení, ze 100% bavlny na povrchu je jemná struktura vzniklá závěrečnou úpravou látky - vyčesáním. touto operací vzniká povrch pokrýtý jemnými chloupky, které ještě více přispívají  pocitu hebkosti a tepla, příjemný na dotek, jemný. Vhodný spíše pro chladnější období.
  • saténSaténové povlečení ze 100% bavlny je velmi dobrou volbou, má spoustu kladných vlastností, jako příjemný hladký povrch, dobrý odvod vlhkosti, hebkost ... Může být hedvábný i polyesterový - ty se používají pro výrobu povlečení  jenom výjimečně, působí spíše chladivě. Kouzlo bavlněného saténového povlečení  je v jeho jemném matném lesku s příjemným hladkým, teplým dojmem při kontaktu z pokožkou. Najdete u něj veškeré kladné vlastnosti ekologického přírodního produktu.
  • bavlněný krep– je nemačkavý, nežehlí se. Má prostorovou vlnkovitou strukturu, ktrá ještě napomáhá lepšímu odvodu vlhkosti a lepšímu dýchání pokožky. Proto je100% bavlněný krep  varianta u které je v porovnání s předchozími materiály jednodušší údržba při zachoání vlastností přírodních materiálů. Povlečení z bavlněného krepu je celoroční a kvalitní výrobky z naší nabíky se vyznačují velmi jemným povrchem příjemným na dotek. Pozor na méně kvalitní levné výrobky, které mohou být drsnější.                                                                                                           
  • mikrosatén  –  saténové povlečení z mikrovlákna v sobě spojuje významné kladné vlastosti jiných materiálů. Hlavně antialergické vlastnosti, snadnou údržbu, rychlé schnutí, praní na nižší teploty, nežehlí se, je příjemné na dotek.   
  • mikrokrep  –  povlečení z mikrokrepu má kromě výše popsaných vlastností prostorově strukturovaný - krepovaný povrch čímž se mapomáhá lepšímu odvodu vlhkosti a prodyšnosti.
  • mikrovlákno –  povlečení z mikrovlákna - pokud jej hceme popsat řekneme plyšové povlečení. Představte si svého oblíbeného mazlíčka  jak vás objímá, tak se budete cítit pod povlečením z mikrovlákna. Dále vyniká snadnou údržbou - nežehlí se, pere se při nižších teplotách se zachováním vysokých hygienických standardů, rychle schne... Je anti-alergenní a mohou ho tedy využívat i alergici a lidé s citlivou pokožkou, nebo děti

Mikrovlákno - mikrofáze

Mikrovlákno je to syntetické vlákno s velmi vysokými užitnými vlastnostmi. Látky vyrobené z těchto vláken mají výjimečné vlastnosti. Nejen to, že jsou milé a jemné na dotek. Dále nanarušují proces dýchání kůže, nejsou dráždivé, odvádějí vlhkost. Mají antialergické a antibakteriální vlastnosti. Omezují rozvoj roztočů, které se skrz baríéru jemně tkaných látek z mikrofáze těžko dostávají do přikrývek a polštářů. Povlečení z mikrovláken jsou doporučována alergikům.  Mikrofáze nevyžaduje žehlení ani praní při vysokých teplotách.

Navození zdravého spánku

nestačí vhodná matrace. Stejně důležité jsou přikrývky, polštáře a povlečení kterým je povlékneme, ale i pyžamo, které máme na sobě.

Ještě nedávno bychom jednoznačně konstatovali, že nejlepší povlečení je ze 100% přírodních materiálů: bavlny, lnu,hedvábí, viskózy. V dnešní době technologických novinek máme k dispozici výjimku, vysokojakostní mikrovlákno. To v některých situacích plně nahradí a dokonce předčí některými vlastnostmi přírodní materiály. Jeho nespornou předností je to, že velmi rychle schne. Pokud jej před sušením protřepeme není třeba jej žehlit. Navíc v létě jemně chladí.

Kvalitní povlečení ve spolupráci s vhodnou přikrývkou a polštářem umožňuje odpovídající ventilaci a odvod vlhkosti. Díky tomu v průběhu spánku skutečně odpočívá celé tělo a je omezeno pocení - pocit silné vlhkosti. Pokud opouštíme postel není vhodné jí ihned zestlat, nechejte ji odvětrat, proschnout. Samozřejmě víme, že pot a vůbec vlhkost je ideální prostředí pro rozvoj a množení roztočů, baktérií a hub.

Tohoto návštěvníka nechcete ve své posteli .....

Přečěte si něco o antialergických přikrývkách nebo antialergických polštářích , zdravotních matracích PROSEN.

Velmi dobrým doplňkem postele pomáhajícím se snazhou o čistotu a antialeggické vlastnosti místa ke spaní jsou různé druhy chrániče matrací, které je možno přistlat pod prostěradlo a tím si usnadnit údržbu matrace. Častějším praním chrániče a prostěradla, které je jednodušší, néž praní potahu matrace.

Inkontinence

Pokud je váš problém inkontinence je vhodné použít nepropustné prostěradlo, které je vlastně klasické froté napínací prostěradlo. Toto je opatřeno na spodní straně prodyšnou, ale kapalinám nepropustnou speciání vrstvou, která zvyšuje hygienu v posteli. Jsou nabízena jak v lasickém rozměru, ta i atypech i jako dětská nepropustná prostěradla do postýlky.

A co bolavá záda?