Nedá vám spát, tíží vás z něj na hrudi, v očích máte slzy a po těle kopřivku? Vyžeňte jej z ložnice jednou provždy. Vytvořte prostředí, které se nechtěnému návštěvníkovi nebude líbit, a pořiďte si antialergické ložní sety. Dle rčení „Ve zdravém těle, zdravý duch“ se tak uleví nejen vašemu tělu, ale také vaší mysli. Zatočte s roztoči a prožijte letošní topnou sezónu bez újmy na zdraví.

Jaké klima roztoči vyhledávají?

roztočiRoztoči milují vlhko, teplo a tmu a pochutnávají si na šupinkách naší kůže.

Není tedy divu, že se zabydlují v našich přikrývkách a polštářích a tam si hoví společně s námi. Naše postel je pro ně rájem. Najdou v ní ideální teplotu kolem 25 až 30 °C a vlhkost vzduchu až 80 %. Roztočům se v domácnosti zcela vyhnout nemůžeme a sami o sobě pro člověka nepředstavují žádné riziko. Jejich trus však může způsobit silné alergické reakce a ekzémy, které značně zaměstnávají imunitní systém a znepříjemňují noc i den všem alergikům.

Jaké materiály zvolit pro antialergický spánek?

Přikrývky a polštáře pro alergiky musí být odolné nejen vůči roztočům, ale také vůči vysokým teplotám při praní. Materiál se tedy musí vyznačovat vysokou kvalitou. To vše splňuje duté vlákno, které vyplňuje antialergické polštáře MEDICAL a přikrývky MEDICAL  , nebo přírodní bambus, ze kterého je vyrobena kolekce BAMBOO 60°C. Zatímco se vaše tělo bude během spánku regenerovat v lehkých, měkkých a vzdušných přikrývkách, roztoči se vaší posteli budou vyhýbat obloukem. S antialergickými sety z dutého vlákna nebo bambusu si zajistíte ničím a nikým nerušené pohodlí.

Vysoký komfort a zdravý spánek vám dopřeje také mikrovlákno, které zahalí vaše lůžkoviny do lehkého a příjemného hypoalergenního povlečení i prostěradla, které se snadno udržují. Mikrovlákno nenarušuje proces dýchání kůže, odvádí vlhkost a látka z něj je tkaná tak jemně, že zabraňuje roztočům se do polštářů a přikrývek dostat. Povlečení a prostěradla z mikrovlákna ocení i lidé s citlivou pokožkou a děti. Stejně jako u klasického povlečení se můžete zahalit do mikrosaténu, mikroflanelu nebo mikrokrepu. V kombinaci s vhodnou přikrývkou a polštářem budete mít zajištěnu správnou ventilaci a odvod vlhkosti v jakémkoli ročním období.

Snadná údržba s železnou pravidelností

Pořízením antialergického setu ještě bohužel nemáte nad roztoči zcela vyhráno. Chvíli se budou vaší posteli vybývat, ale časem budou hledat cestičky, jak se uvelebit společně s vámi. Důležitá je tedy pravidelná péče o lůžkoviny pro alergiky, na kterou byste si měli udělat čas minimálně 1 x za dva týdny v případě povlečení a prostěradla a alespoň 1 x za měsíc v případě přikrývky a polštáře.

Výhodou přikrývky a polštáře z dutého vlákna, bambusu i mikrovlákna je snadná údržba, díky které si na pravidelnost hravě zvyknete. Postačí vám k tomu pračka, která zvládne vyprat alespoň 7 kg prádla, a šňůra na prádlo, popřípadě sušička. Roztoče zabydlené ve vašich lůžkovinách zničíte při teplotě vyšší než 60°C. Tuto teplotu je nutné udržovat konstantně po dobu minimálně 30 minut. Pracího prášku stačí přidat o třetinu méně než při běžném praní a je velmi důležité nechat lůžkoviny dobře vymáchat, a to klidně i víckrát za sebou, aby se zbytky prášku z vláken odstranily. Ždímání antialergických přikrývek a polštářů by naopak mělo trvat ideálně pouze 30 vteřin a určitě ne déle než 1 minutu. Je vždy lepší je prát samostatně a vložit do pračky srolované a svázané do válečku.

Pokud nemáte sušičku na prádlo, sušte své lůžkoviny na místě s dostatečným přísunem čerstvého vzduchu, ale ne na přímém slunci, a během sušení je několikrát otočte. Na konci sušení je důkladně protřepejte. I po použití sušičky není na škodu pověsit přikrývky a polštáře na chvíli na vzduch, abyste se zbavili zbytkové vlhkosti a důkladně tak zajistili prostředí, ve kterém si roztoči nelibují. Klidně si takto své antialergické „peřiny“ na vzduchu provětrejte a protřepejte každý den. Předejdete množení roztočů a zároveň svým antialergenním sadám prodloužíte životnost.

V posteli to začíná, ale nekončípřikrývka prachové peří WHITE 4sleep

Stejně jako je nezbytné pečovat o vše, do čeho uléháte, je důležité pečovat i o klima v místnosti, kde se ke spánku ukládáte. Roztoči nesnáší suchý a studený vzduch, takže se vyplatí udělat průvan na 5-10 minut až třikrát za den. Abyste si doma vlhkost vzduchu nezvyšovali, sušte veškeré vyprané prádlo pokud možno venku. Není ani vhodné ráno postel ustlat hned po probuzení, ale nechat ji chvíli odvětrat a proschnout. Roztoče zahubí i sluneční světlo, takže nenechávejte místnost přes den zbytečně zatemněnou. A pokud vaši ložnici nebo pokojíčky vašich dětí okupují i plyšoví kamarádi, strčte je občas do mrazáku, protože mráz na roztoče funguje stejně spolehlivě jako vysoká teplota.

Jak vybrat polštář a přikrývku?

Rozdíly mezi druhy přikrývek?

 

 

Rychlé info Doporučujeme
Přikrývka prachové peří WHITEPřikrývka prachové peří WHITE

Přikrývka prachové peří WHITE

Skladem
od 4 275 Kč
Prachové peří používané jako výplň značkových přikrývek z prachového peří s označením WHITE patří k náplním top kvality mezi péřovými…