Jaký materiál a rozměr prostěradla zvolit?

Naše napínací prostěradla jsou určená na matraci o výšce do 25 cm.

.

Z jakých materiálů šijeme prostěradla?

Prostěradla froté : napínací s všitou gumou – nejprodávanější. Materiálové složení 82% bavlny a 18% polyesteru. Horní vrstva 100% bavlna, nosná vrstva polyester. Froté napínací prostěradla mají vysokou gramáž 185 g/m a patří mezi materiály, které se nežehlí.  Jsou jemné na omak. Praní na 60°C, v barvě bílé a smetanové lze prát až na 90°C.

Prostěradla jersey : kvalitní napínací hladká jersey (mako) prostěradla s všitou gumou, patří k tomu nejlepšímu, čím můžete svou matraci ochránit. Materiál 100% bavlna o gramáží 140 g/m  a díky tomuto složení jsou velmi příjemná na dotek. Praní na 60°C. Výběr z mnoha rozměrů a barev.

Prostěradla jersey s elastanem SILVER LINE: nejlepší pružná, hladká, napínací jersey prostěradla  s elastanem! Kvalitní a praktická volba pro Vaši postel. Prostěradla o složení 95 % bavlna, 5 % elastanu jsou díky tomuto, hebká, elastická a pevná  nejen do šířky, ale i do délky. Dlouhou životnost jim pak dodává velmi vysoká gramáž 190 g/m2. Napínací jersey prostěradla s elastanem nabízíme v několika barvách. Praní na 60°C, v barvě bílé a smetanové lze prát až na 90°C.

 

Prostěradla nepropustná napínací : vhodná pro hygienickou ochranu matrace proti jakékoliv tekutině. Nepropustná froté a jersey prostěradla s polyuretanovou spodní vrstvou – zátěrem. Prostěradla nepropustí tekutiny a jsou prodyšná. Praktičnost prostěradel zvyšuje pevná guma všitá po obvodu. Prostěradlo navléknete na matraci stejně jako klasické napínací prostěradlo.  Praní na 60°C, v barvě bílé lze prát na 80°C.  Nabízíme je v 5 barvách, nechybí ani dětská prostěradla do postýlky.

Prostěradla z mikrovlákna: mikroplyšová prostěradla jsou vyrobena ze 100 % polyesteru, jsou vhodná i pro alergiky.  Jsou pružná a mají po obvodu napínací gumu v tunýlku. Jiný název mikroflanel. Prostěradla se snadno udržují, nežehlí a perou se na 60°C. Nabízíme jednolůžkové a dvojlůžkové provedení a v různých barvách.

Prostěradla dětská:  na nabízíme ve všech variantách a na výšku matrace 10 cm.

 

Prostěradla bavlněná :  plachta - prostěradlo z klasického bavlněného plátna! Prémiové bavlněné prostěradlo s vyšší gramáží 145 g/m bez gumy. Hodí se skvěle nejen do vaší ložnice, ale jsou stále oblíbené i pro hoteliéry a ubytovací zařízení pro svou snadnou údržbu. Použijete je i jako plážovou podložku. Praní  na 95°C,

 

Jaký rozměr prostěradla zvolit?

Při výběru správného rozměru prostěradla je potřeba změřit šířku, délku a také výšku matrace, na kterou chceme prostěradlo použít. Uvedené rozměry napínacích prostěradel odpovídají rozměrům vaší matrace a jsou určená pro matrace do 25 cm výšky.

Přehled rozměrů:

Základní typický rozměr na jednolůžko je                   90x200 cm.

Na dvojitou matraci je nejběžnější rozměr                180x200 cm.

Rozměry do dětské postýlky jsou v základu dva:      60x120 a 70x140 cm

Bavlněná prostěradla bez gumy - plachty nabízíme v rozměru určeném pro nejběžnější rozměr matrace 90x200. Prostěradlo má rozměr 140x240 cm.

Pokud máte vyšší matraci než 25 cm doporučujeme objednat individuálně, pokud potřebujete jiný než typický rozměr ozvěte se nám!

Vyrobíme pro Vás různé atypické rozměry!