Polštáře i přikrývky vybírejte dle vlastních potřeb a zvyklostí

 

Jak na nespavost, časté buzení, nadměrné pocení a bolesti krční páteře? Vhodná volba přikrývky a polštáře pomůže při všech těchto potížích!

Poradíme Vám, jak si pro sebe a své blízké vybrat ty nejvhodnější výrobky. Vybírejte dle složení, vzdušnosti, tloušťky a kvality zaručující pocit luxusu. Pohodlí při spánku si zasloužíte!

Tyto výrobky si pořizujete na delší dobu, proto volte s rozvahou. Cena by v tomto případě neměla být hlavním kritériem. Lůžkoviny mají vyhovovat především vašim individuálním potřebám a poskytnout vám maximální pohodlí. Zvažte všechna pro a proti u jednotlivých variant, a postupně zvolte ty, které vám vyhovují v nejvíce bodech.

Vybírat můžete přírodní ekologickou výplň z peří, vlny anebo antialergické výrobky z dutého vlákna.

Trpíte alergiemi? Doporučujeme vám dva základní druhy antialergických výrobků:

Medical  -   zdravotnický prostředek                               vyberte si přikrývku

Lůžkoviny MEDICAL jsou zařazeny mezi zdravotnické výrobky, které jsou mimořádně pečlivě testovány v náročných podmínkách. Vydrží i praní při 90 °C.

Polštář MEDICAL je vhodný do domácností ale i do nemocnic, hotelů i jako polštář na příležitostné spaní. Výplň polštářů tvoří kuličky z dutého vlákna, které si zachovávají svou objemovou stálost a zajišťují dlouhodobou nadýchanost polštářů. Pro zachování těchto výborných vlastností je třeba polštář pravidelně natřepávat tak jako i jiné druhy polštářů. Potah polštářů MEDICAL je prošívaný a je vyroben z materiálu polyester/ bavlna.

Přikrývka MEDICAL patří stejně jako polštář ke zdravotnickým výrobkům. Výplň přikrývek tvoří duté vlákno zpracované do podoby rouna, které zajišťuje jejich dlouhou životnost. Potah přikrývek je vyroben ze stejného materiálu jako polštář. Přikrývky MEDICAL jsou prošívané.

Schon -   jemnější, luxusnější

Lůžkoviny SCHON doporučujeme prát na 60 °C, ale i tato teplota spolehlivě odstraní alergeny a roztoče a přikrývky i polštáře SCHON tak vyhovují požadavkům pro hygienickou údržbu.

Polštář SCHON je vhodný hlavně do domácností ale i do hotelů. Výplň tvoří kuličky z dutého vlákna a je obdobná jako u polštářů MEDICAL. Hlavním rozdílem je potah polštáře, který je vyroben z kvalitní a na omak velmi jemné broušené mikrofáze, připomínající broskvovou kůru. Je prošívaný.

Přikrývka SCHON je stejně jako polštář luxusnější variantou antialergického výrobku. Výplň přikrývek taktéž tvoří duté vlákno zpracované do podoby rouna, čímž je zajištěna dlouhá životnost. Potah je vyroben ze stejného materiálu jako polštář. Přikrývky SCHON jsou taktéž prošívané.

V kategorii antialergických přikrývek a polštářů můžete samozřejmě vybírat i z dalších produktů, které nabízejí zmíněné pozitivní vlastnosti.

TIP: Tyto výrobky perte srolované do ruličky a svázané provázkem, prodloužíte tak jejich životnost.

Preferujete přírodní produkty? Zvolte peří nebo vlnu.

Ekologicky vyráběné výrobky ze 100% přírodních surovin a recyklovatelných materiálů jsou trendem udržitelného rozvoje.  Nejde přitom o nic supermoderního, ale o léty prověřenou klasiku, která vás nezklame. Vyzkoušejte přírodní materiály s dobrou termoregulací.

Péřové výrobky dělíme podle podílu pevných částí stonků na peří prachové, poloprachové a prostě peří.

Prachové peří

Nejvyšší kvalita peří, tak jak jej známe z peřin od babiček. Obsahuje výlučně ty nejjemnější frakce draného husího peří. Praktické a tradiční a přitom luxusní a ekologické.  Výplň označovaná jako prachové peří je uložena v 100% bavlněné sypkovině, u které si můžete vybrat z barev: růžová, modrá, ecru a bílá.

Prachové peří je nejjemnější přírodní surovina původem z vodního ptactva. Svými vlastnostmi zaručuje uživateli pocit maximálního pohodlí. Částečky prachového husího peří jsou trojrozměrné, mají spousty zahnutých vláken schopných pohlcovat vlhkost a udržovat teplotu těla. Nabírají zvenčí vzduch, který zadržují a následně ohřívají teplem vycházejícím z přikrytého těla. Tímto způsobem prachové peří zaručuje výbornou tepelnou izolaci bez obav z přehřátí.

Dalšími klady jsou lehkost a prodyšnost. Díky svému biologickému původu prachové peří vítězí nad výrobky z umělých vláken.

TIP: Čím je prachové peří kvalitnější a jemnější, tím ho stačí dát do přikrývek či polštářů méně.

Exkluzivní prachové peří

Luxusní výrobky z prachového peří lemované na okrajích krásnými sametovými paspulemi odpovídajícími barvě názvu výrobku, to jsou výrobky GOLD, SILVER, WHITE. Nejkvalitnější peří je schováno v bílé super výběrové 100% italské bavlněné sypce z těch nejlepších, nejjemnějších a přitom hustě tkaných sypkovin.

Poloprachové peří

Komfortní péřové lůžkoviny za příznivou cenu. Poloprachové přikrývky a polštáře obsahují 70 % peří a 30 % prachového peří. Jedná se o levnější variantu péřových výrobků, která ale všechny vlastnosti peří zachovává.

Peří

Přírodní materiál vhodný zejména jako výplň do polštářů. Peří je mírně zahnuté a zajišťuje ideální oporu šíje, jelikož se pod zatížením snaží narovnat zpět do původního stavu. Jedná se o ekonomickou verzi péřových výrobků splňující požadavky na ekologické a přírodní vybavení domácnosti. Jeho tepelné parametry jsou však nižší než u peří prachového.

Výrobky z vlny 

Tradiční výrobky z přírodního materiálu s vynikajícími termoregulačními schopnostmi. Ovčí vlna dokáže pojmout až 35% vlhkosti, které se zpětně umí velmi rychle zbavit. Předností přikrývek z ovčí vlny je obsah lanolinu, který vlnu chrání před bakteriemi a mikroorganismy a který má samočistící účinky. Působí nejen antialergicky, ale i protistresově. Tyto kladné vlastnosti jsou využívány i při léčebné rehabilitaci.

Vlna je schopna udržovat tělesnou teplotu na stálé úrovni, což zaručuje kvalitní, komfortní spánek a odpočinek v optimálních podmínkách. Správnou ventilací umožňuje optimální okysličování pokožky během spánku. Náplní vlněných přikrývek i polštářů je 100% ovčí vlna. Sypek je ze 100% bavlny u varianty FORTUNA. U varianty POLY je sypek ušitý z materiálu bavlna/polyester.

Tepelné požadavky na spaní jsou velmi individuální

Tepelné pohodlí můžete u všech variant ovlivnit vhodným výběrem gramáže a tloušťky přikrývek. A to, jak u přikrývek přírodních, tak i antialergických. Pokud plánujete snížit teplotu a náklady na vytápění tam, kde spíte, pořiďte si hrubší přikrývku. Tepelný komfort při spánku v hlavní míře ovlivní, v jaké kondici se probudíte!

Volba polštáře je neméně důležitá

V tomto případě záleží hlavně na osobních preferencích, co se výšky opory hlavy při spánku týče. Na výběr máme širokou škálu velikostí polštářů a jejich výplní. Určitě neopomíjejme ANATOMICKÉ polštáře, které jsou speciálně vyvinuty pro pohodlný spánek a optimální oporu páteře. I anatomické polštáře nabízíme ve více kvalitách i cenových úrovních.

                  

Přejeme Vám šťastnou volbu!

Pokud potřebujete poradit, jsme na příjmu na našich telefonní lince [+420] 558329400, nebo emailu 4sleep@4sleep.cz

Naše zkušenosti jsou Vám k dispozici. Váš 4sleep.

 

Žádná položka