.

Hřejivost přikrývky je závislá na použitém materiálu výplně (peří, vlna, duté vlákno) a její hmotnosti. Mezi vysoce hodnocené vlastosti patří lehkost přikrývek zároveň splňujících požadavky pro komfortní spánek i při nižší hmotnosti. Dle druhu přikrývek jsou i při různých hmotnostech tepelné vlastnosti stejné. Nejlepší vlastnosti má drané prachové peří. U antialergických přikrývek z dutého vlákna je nespornou výhodou možnost praní. Podstatný je výběr vhodných rozměrů!

.

Přikrývky z peří: 

Vysoce kvalitní péřové přikrývky české výroby vyrábíme z nového nerecyklovaného a ekologického 100% husího peří nejvyšší jakosti. Je to výborný hebký materiál, jehož výhodou je možnost pohlcování a odvádění vlhkosti z lidského těla po dobu spánku. Peří je měkké, lehké a pružné. Při správném zacházení (čištění a údržbě - denní protřepávání) může přikrývka vydržet 30 a více let a tím prospívá k udržitelnému rozvoji naší planety.

Přikrývky z prachového peří:  100% drané prachové peří. Nejluxusnější přikrývky z naší kolekce. Drané prachové peří, které je výplní tohoto druhu přikrývek obsahuje jenom ty nejjemnější části pírek. Přikrývky jsou vzdušné a lehoučké a i při nižší hmotnosti mají výborné tepelné vlastnosti. Mezi přikrývkami z draného peří dominujou přikrývky GOLD, SILVER a WHITE. Za vyšší cenu dostáváte maximum luxusu!

Přikrývky z poloprachového peří: 70% peří a 30% prachového peří. Tento druh přikrývek je vlastně kompromisem mezi cenou a kvalitou. Svým složením s sebou nesou proporcionálně nižší cenovou úroveň a zároveň kvalitu srovnatelně vyšší néž peří jako takové.

Přikrývky z peří:  100% peří je vlastně peří, které je určeno k draní, ale není drané - ja nasekané na kousky. Je to nejlevnější varianta péřových výrobků. Zachovává si vlastnosti přírodního ekologického výrobku. Pro vytvoření stejné tepelné pohody jako u draného peří je potřebná vyšší hmotnost náplně. Tento druh přikrývky je stále velmi kvalitní a v rámci své ceny stále poskytuje vysoký komfort.

Přikrývky antialergické

Pro výrobu přikrývek používáme antialergická silikonizovaná dutá vlákna Hollow. Díky speciálnímu zpracování vznikají vlákna, která mají spirálovitý tvar a mají  vysokou pružnost, pevnost a lehkost.  Zpracují se do vrstveného rouna různých gramáží a tímto zajišťují perfektní regulaci tepla rovnoměrně po celé ploše a umožňují lidskému tělu po dobu spánku dýchat. Přikrývka má vysokou životnost, dutá vlákna Hollow jsou hebká, houženatá a odolná vůči polámaní.

 

Antialergické přikrývky dělíme na:

LETNÍ                       - 350g         vhodná  pro velmi teplé letní období.

LETNÍ                       - 500g         vhodná pro letní užívání.

NORMAL                 - 1000g       vhodná pro celoroční užívání.

TERMO                   - 1200g       vhodná pro zimní období. 

DUO                        - 1400g       velmi teplá přikrývka se vzduchovou kapsou vhodná pro zimní užívání.

4 ROČNÍ OBDOBÍ  - 1000g + 500g  jsou to dvě přikrývky LETNÍ a NORMAL spojené k sobě

                                                    patentkami, po rozepnutí vzniknou 2 samostatné přikrývky.

Vlněné přikrývky:

Přikrývky ze 100% ovčí vlny, nabízí špičkové vlastnosti přírodního materiálu využívané i v léčebné rehabilitaci. Mají schopnost udržování  tělesné teploty na stálé úrovni, což umožňuje kvalitní a příjemný spánek. Zajišťují velmi dobrý odvod vlhkosti z povrchu těla a dále ji převádějí do prostoru. Správnou ventilací umožňují optimální okysličování pokožky během spánku.

Přikrývky dělíme:

 1000g     vhodná pro celoroční užívání

 1400g    vhodná pro zimní období

DUO            - 2x 750g  velmi teplá přikrývka se vzduchovou kapsou vhodná pro zimní období 

 

 

Na hřejivost přikrývky má vliv nejen její hmotnost ale i způsob výroby. Přikrývky jsou po okrajích lemovány lemovací stuhou, která na okrajích zároveň vlákno i vlnu upevní a zamezí prostupu výplně mezi švy.  Dobře prošité přikrývky Vám zaručí stejnoměrné rozvrstvení výplně po celé délce.