Hotové záclony

Hotové ušité záclony s řasící páskou

Záclony o konkrétním rozměru jsou rychlým způsobem pro změnu okenní dekorace. Při věšení záclon je velkým pomocníkem našitá řasící páska. Stačí zatáhnout za šňůrky řasící pásky a máte pěkně stejnoměrně nařasenou záclonu.

Hotová záclona je výbornou nabídkou pro velmi vytížené osoby, které nemají prostor řešit vlastní kompozice, pro ty, kteří rádi využijí osvědčené vzory a nechtějí čekat na švadlenu až jim ušije jejich vybranou záclonu. Hotové záclony vytáhnete z obalu a pověsíte na garnýž. Jsou to záclony levné, pěkné a jsou jednoduše a rychle na okně.  

Naše kusové žakarové záclony jsou nejen ozdobou oken, ale jsou i praktické. Použijete do kuchyně, obývacího pokoje, jídelny i ložnice. Do dětského pokoje                                                                                                                                  si vyberte hotové záclony s dětskými dezény.

hotová ušitá záclona hotová ušitá záclona s vitrážkou 

Ušité žakarové záclony

Kusové záclony jsou nenáročné na údržbu. Můžete je věšet bez žehlení nejlépe ještě vlhké, jenom protřepejte.

Jsou po celém obvodu obšité, takže je jenom pověsíte bez dalších úprav. Mají našitou univerzální řasící pásku.

Jejich sněhově bílá barva rozzáří celou místnost jemně rozptýleným světlem. Hotové kusové záclony různých vzorů od moderní abstrakce, přes geometrické vzory záclon až po klasické záclony s bordurou nebo záclony s květinovými vzory. Díky různorodosti dezénů si můžete vybrat z našich ušitých záclon do kuchyně, do obýváku, jídelny, ložnice i dětského pokoje. Záclony na chatu či chalupu si objednejte, pověste a je hotovo.

Záclony s našitou řasící páskou

Hotové záclony pověsíte na žabky i na háčky. Řasící páska vám zaručí stejnoměrné nařasení a vytvoří dojem pečlivě aranžovaného prostředí. Klasické hotové záclony vynikají snadnou údržbou a i po zatažení záclon zůstává efekt stejně pěkný.  

Záclony regulují množství světla přicházejícího do místnosti, jemně jej rozptylují. Zajistí soukromí a vytvářejí útulné prostředí. Jejich údržba je jednoduchá. Díky tomu je udržení těchto záclon v dokonalém stavu velmi jednoduché.

Vitrážová záclona hotová ušitá

 

Vitrážové záclony mají také našitou řasící pásku nebo mají vytkané oka určené pro zavěšení přímo na vitrážní tyč.

 

Jak prát záclony

V pračce nebo v rukou, abyste je nepoškodili?

Lehké a vzdušné nebo těžší a nařasené...

Bez ohledu na to jaký typ záclon se vám líbí, všechny vyžadují vyprání, aby vypadaly bezvadně. Móda čistých okenních závěsů nikdy nezmizí. Z našeho článku se dozvíte, jak záclony prát bezpečně, aby nedošlo k poškození materiálu, jaký program pračky bude nejbezpečnější a zda je namáčení záclon opravdu nutné.

Ruční praní záclon

nebo automatická pračka – klady a zápory

Ručně nebo automaticky – jak nejlépe vyprat záclony? Tuto otázku si klade mnoho hospodyněk. Výběr je samozřejmě na vás. Oba způsoby mají svá pro a proti. Praní záclon v pračce je bezesporu rychlejší a především pohodlnější způsob. Nejčastější pochyby jsou jak prát záclony v pračce. Pokud totiž dodržíte správnou teplotu a zvolíte správný program (např. ruční praní), můžete si být jisti, že při praní záclon nepoškodíte jejich jemnou strukturu.

Namáčení záclon před praním

Proč a do čeho namáčet látky?

Namáčení záclon má své zastánce i odpůrce. Jemné textilie jako je voál nebo tyl, doporučujeme před praním namočit. Tímto krokem zajistíte, že záclony krásně padnou na garnýž a zůstanou sněhově bílé. Zde jsou různé způsoby namáčení záclon:

Jak prát zažloutlé závěsy

U záclon jejichž barvu změnil např. cigaretový kouř, bude prospěšná jedlá soda v kombinaci s vodou a prostředkem na mytí nádobí. Můžete také při praní závěsů v pračce přidat 3 lžíce jedlé sody a smíchat s pracím práškem, aby zažloutlé závěsy znovu získaly svou sněhově bílou barvu. 

Praní zaprášených záclon

Zaprášené záclony je nejlepší namočit na pár hodin do vany s vlažnou vodou a trochou pracího prostředku. Při praní v automatické pračce se pak snáze odstraní nečistoty a prach.

 

Praní zašedlých záclon

Pokud vaše bílé záclony ztratily barvu, namočte je před praním v pračce na pár hodin do vody s kuchyňskou solí. Pokud naopak barevné závěsy ztratily lesk, přidejte do praní ocet, aby byly jejich barvy opět intenzivní.

Jak prát potřísněné záclony

Záclony se skvrnami různého původu je vhodné nejprve namočit do bělícího prostředku s chlórem, přesně podle doporučení výrobce.