Co do ložnice

Máte doma alergika a nevíte, jaký polštář a přikrývku vybrat?

Přikrývka pro alergika musí splňovat několik podmínek: kvalitní materiál, z něhož je vyrobena, musí být odolný vůči roztočům a odolat vysokým teplotám při praní. Tuto podmínku splňuje řada MEDICAL, která lze prát při teplotách až 95°C. Výplní všech antialergických polštářů a přikrývek je duté vlákno, v polštářích pak duté vlákno – kuličky. Tento materiál zajišťuje vysokou odolnost vůči roztočům, lehkost a vzdušnost přikrývek.

Nákup polštáře a přikrývky je třeba přizpůsobit ročnímu období

Pro chladnější měsíce (pozdní podzim, zima a časné jaro) se hodí teplá přikrývka, která hřeje, musí mít tedy vyšší gramáž výplně. V přechodném období (jaro, podzim) potřebujeme středně teplou přikrývku a na letní období postačí přikrývka s minimální gramáží.
 

Pro jednodušší výběr máme přikrývky označeny dle gramáže výplně na: LETNÍ – 500g která je vhodná v letním období, NORMAL - 1000g tzv. celoroční, použitelná během celého roku, TERMO – 1200g do chladnějších prostor a chladnějších ročních období, DUO – 1400g vysoce výhřevná a 4roční období – 1500g, což jsou dvě přikrývky spojené druky dohromady, a které lze kdykoli dle potřeby rozdělit na dvě - jednu LETNÍ a jedna NORMAL.

Rozměry polštářů a přikrývek

Při výběru polštářů a přikrývek je třeba vzít v potaz i rozměry ložního povlečení. Běžně jsou k dispozici rozměry 70x90cm u polštářů a 140x200cm u přikrývek. Pro vyšší postavy se šijí přikrývky v tzv. prodloužené délce 140x220 a pro páry které chtějí spát spolu pod jednou přikrývkou pak francouzské přikrývky. V nabídce bývají rovněž polštáře o rozměru 50x70cm, ale tento rozměr nebývá zcela běžně v sadách ložního prádla. U těchto bývá právě rozměr polštáře 70x90cm.

Jak polštáře a přikrývky udržovat, aby co nejlépe a nejdéle sloužily?

Polštáře je potřeba každé ráno pořádně protřepat, aby se řádně provzdušnily a načechraly. Při praní je třeba dbát na to, aby polštáře i přikrývky byly před vložením do pračky stočeny do válečku a svázány tkaničkou. Po vyprání je opět třeba polštáře a přikrývky protřepat.

Ne všichni jsme alergici

A proto máme i širokou nabídku polštářů a přikrývek z čistě přírodních ekologických materiálů jako jsou výrobky z peří či  ovčího rouna, které zažívají svou renesanci na trhu. U peří je na výběr výplň péřovápoloprachová a výplň z prachového peří. Péřová je pro nenáročné klienty, jelikož i cena je velmi příznivá. Jako nejrozšířenější se doporučuje výplň z poloprachu - střední cenová skupina. Pro náročné klienty máme připraveny výrobky z prachového peří s našim TOP produktem přikrývkky a polštáře GOLD. Veškeré lůžkoviny z přírodních materiálů jsou v sypkovině ze 100% bavlny.

Ložní povlečení

Při nákupu ložního povlečení máme na výběr ze 4 druhů bavlněných tkanin:
 

  • Bavlněné povlečení je cenově velmi příznivé, vyrábí se v mnoha barevných provedeních a rozměrech. Nejžádanější je hlavně dětské bavlněné povlečení, jelikož se dá prát i ve velmi vysokých teplotách.
  • Krepové bavlěné povlečení je žádané hlavně pro svou jednoduchou údržbu, po vyprání a usušení se již nemusí žehlit.
  • Povlečení z bavlněného saténu je nejrozšířenějším klasickým ložním prádlem. Je velmi příjemné na dotek, hladké, s decentním hedvábným leskem.
  • Flanelové povlečení je sezónní záležitostí. Tkanina je bavlněná, s krátkým hustým chloupkem překrývající tkanou vazbu, tím je povlečení příjemně hřejivé. Rozměry veškerého ložního povlečení je přizpůsobeno rozměrům polštářů a přikrývek.

K povlečení patří prostěradla

Před koupí prostěradla si pro jistotu proměřte postel. V dnešním trendu atypického nábytku by se mohlo lehce stát, že si domů nepřinesete ten správný rozměr. Klasikou jsou rozměry 90x200cm na jednolůžko a 180x200cm na dvojpostel.
 

Stále více se ale vyrábí postele 200x200cm, 160x200cm, nebo i 140x200cm. I pro tyto rozměry máme jak froté napínací prostěradla, tak jersey prostěradla. Do dětských postýlek pak dětská froté prostěradla a prostěradla jersey 60x120cm a 70x140cm. Samozřejmostí je u všech prostěradel gumička navlečená v tunýlku, která zajistí dokonalé přilnutí prostěradla s matrací.

Pro vyšší stupeň hygieny jsou velmi žádaná nepropustná froté napínací prostěradla - hygienická prostěradla s povrchem ze 100% bavlny jsou n dolní steraně opatřená dýchající membránou, která nepropouští tekutiny. Pro problémové kategorie ideální produkt, i kvůli možnosti běžného praní.

Jednoduchým řešením výše uvedeného jsou matracové chrániče.

Exkluzivní výrobek GOLD ...