Rady a tipy do ložnice

Máte doma alergika a nevíte, jaký polštář a přikrývku vybrat?

Přikrývka pro alergika musí splňovat několik podmínek: materiál, z něhož je vyrobena, musí být odolný vůči roztočům a odolat vysokým teplotám při praní. Tuto podmínku splňuje řada MEDICAL, která lze prát při teplotách až 95°C. Výplní všech antialergických polštářů a přikrývek je duté vlákno, v polštářích pak duté vlákno – kuličky. Tento materiál zajišťuje vysokou odolnost vůči roztočům, lehkost a vzdušnost přikrývek.

Nákup polštáře a přikrývky je třeba přizpůsobit ročnímu období

Pro chladnější měsíce (pozdní podzim, zima a časné jaro) se hodí teplá přikrývka, která hřeje, musí mít tedy vyšší gramáž výplně. V přechodném období (jaro, podzim) potřebujeme středně teplou přikrývku a na letní období postačí přikrývka s minimální gramáží.
 

Pro jednodušší výběr máme přikrývky označeny dle gramáže výplně na: LETNÍ – 500g která je vhodná v letním období, NORMAL - 1000g tzv. celoroční, použitelná během celého roku, TERMO – 1200g do chladnějších prostor a chladnějších ročních období, DUO – 1400g vysoce výhřevná a 4roční období – 1500g, což jsou dvě přikrývky spojené druky dohromady, a které lze kdykoli dle potřeby rozdělit na dvě - jednu LETNÍ a jedna NORMAL.

Rozměry polštářů a přikrývek

Při výběru polštářů a přikrývek je třeba vzít v potaz i rozměry ložního povlečení. Běžně jsou k dispozici rozměry 70x90cm u polštářů a 140x200cm u přikrývek. Pro vyšší postavy se šijí přikrývky v tzv. prodloužené délce 140x220 a pro páry které chtějí spát spolu pod jednou přikrývkou pak francouzské přikrývky. V nabídce bývají rovněž polštáře o rozměru 50x70cm, ale tento rozměr nebývá zcela běžně v sadách ložního prádla. U těchto bývá právě rozměr polštáře 70x90cm.

Jak polštáře a přikrývky udržovat, aby co nejlépe a nejdéle sloužily?

Polštáře je potřeba každé ráno pořádně protřepat, aby se řádně provzdušnily a načechraly. Při praní je třeba dbát na to, aby polštáře i přikrývky byly před vložením do pračky stočeny do válečku a svázány tkaničkou. Po vyprání je opět třeba polštáře a přikrývky protřepat.

Ne všichni jsme alergici

A proto máme i širokou nabídku polštářů a přikrývek z čistě přírodních materiálů jako jsou výrobky z peří, které prožívají svou renesanci na trhu a poslední trend – ovčí rouno. U peří je na výběr výplň péřová, poloprachová a prachová. Péřová je pro nenáročné klienty, jelikož i cena je velmi příznivá. Jako nejpříznivější se doporučuje výplň z poloprachu a pro náročné klienty máme připraveny výrobky z prachového peří. Veškeré výrobky jsou v sypkovině ze 100% bavlny.

Ložní povlečení

Při nákupu ložního povlečení máme na výběr ze 4 druhů bavlněných tkanin.
 

Bavlněné povlečení je cenově velmi příznivé, vyrábí se v mnoha barevných provedeních a rozměrech. Nejžádanější je hlavně dětské bavlněné povlečení, jelikož se dá prát i ve velmi vysokých teplotách.
 

Krepové povlečení je žádané hlavně pro svou jednoduchou údržbu, po vyprání a usušení se již nemusí žehlit.
 

Povlečení z bavlněného saténu je nejrozšířenějším klasickým ložním prádlem. Je velmi příjemné na dotek, hladké, s decentním hedvábným leskem.
 

Flanelové povlečení je sezónní záležitostí. Tkanina je bavlněná, s krátkým hustým chloupkem překrývající tkanou vazbu, tím je povlečení příjemně hřejivé. Rozměry veškerého ložního povlečení je přizpůsobeno rozměrům polštářů a přikrývek.

K povlečení patří prostěradla

Před koupí prostěradla si pro jistotu proměřte postel. V dnešním trendu atypického nábytku by se mohlo lehce stát, že si domů nepřinesete ten správný rozměr. Klasikou jsou rozměry 90x200cm na jednolůžko a 180x200cm na dvojpostel.
 

Stále více se ale vyrábí postele 200x200cm, 160x200cm, nebo i 140x200cm. I pro tyto rozměry máme jak froté napínací prostěradla, tak jersey prostěradla. Do dětských postýlek pak dětská froté prostěradla a prostěradla jersey 60x120cm a 70x140cm. Samozřejmostí je u všech prostěradel gumička navlečená v tunýlku, která zajistí dokonalé přilnutí prostěradla s matrací.


E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.


Aktuality

Kinetický písek 23. 10. 2017


Kinetický písek

Kinetický písek (Magic Sand)

 

Novinka v našem sortimentu. Zaměřili jsme se na kreativní hračky,

které pomáhíjí vývoji motoriky a pohybové koordinace  dětí. Kinetický písek je kmota svými vlastnostmi podobná mokrému písku, na rozdíl od písku se drží pohromadě a ani po delší době navysychá, neztrácí svoje výborné vlastnosti. Je možno jej tvarovat ve formičkách i různými nástroji vyřezávat nové tvary z utvořené hroudy. Kinetický písek je dodáván v praktickém obalu - kyblíku s víkem, do kterého je možno veškeré komponenty po ukončení zábavy uschovat.


MAGICKÁ PĚNA (magic foam) 23. 10. 2017


MAGICKÁ PĚNA (magic foam)

.MAGICKÁ PĚNA (magic foam)

Další pecka z naší kolekce - pěna je materiál, který umožňuje kterativní zábavu s barevnou hmotou, ta po vymodelování a vysušení zachovává svůj tvar. Takto si lze vyrobit vlastní hračku, magnetek na lednici, či polepit průzné předměty (tužka, sklenička ...). Je velmi vhodná pro procvičení jemné motoriky.


PLYŠOVÝ RÁJ !! 20. 3. 2017


PLYŠOVÝ RÁJ !!

Nově v našem sortimentu plyšový ráj!

Plyšáci všech možných podob a různých velikostí z velmi kvalitního, jemného plyše se všemi potřebnými atesty pro používání dětmi ZDRAVÍ NEZÁVADÉ


SCHON SET DUO 21. 9. 2016


SCHON SET DUO

Vnaší kolekci exceluje antialergický set přikrývka a polštář SCHON SET DUO. Polštář je prošívaný s otvorem na zip pro doplnění - ubrání kuličkové silikonizované náplně náplně. Přikrývka je vyrobena speciálním způsobem ze dvou vrstev oddělených od sebe distanční vložkou pro zvyšení telelné izolace - hřejivosti - při zachování lehkosti a vzdušnosti. Výrobek se vyznačuje vysokou kvalitou, hebkostí vzdušností ... SCHON SET DUO.

https://www.4sleep.cz/set-schon-duo-polstar-70-90-1000g-zip-prikryvka-135-200-2x420g/


vrchní matrace - renovační přistýlka 16. 9. 2016


vrchní matrace - renovační přistýlka

To je řešení, které hledáte :  levně, rychle, jednoduše promění vaši starou na novou
měkčí, nebo tužší.

https://www.4sleep.cz/vrchni-matrace/


Kontakt

Simona Samcová

obchod Zavinac 4sleep Tecka cz
Simona Samcová
 
602 797 988
558 329 400

Renata Maroszová

4sleep Zavinac 4sleep Tecka cz
Renata Maroszová
 
724 538 008
558 329 400

Nejprodávanější zboží