Druhy matrací

Chci pohodlně spát, ráno se probouzet odpočatá, proto si pečlivě vybírám matraci . 

Neexistuje nejlepší matrace, každý má jiné zvyky, požadavky, preference. Projdeme spolu základní druhy matrací

Zdravotní matrace

rehabilitační, ortopedické

- matrace pro podporu rehablitace a pomocné při zmírnění ortopedických problémů. Vynikají specifickou tuhostí a výškou matrace. Lze je vybrat z kolekce 4sleep na základě doporučení odborníka.       Chcete poradit?      volejte!    pište!

Antidekubitní matrace

- proti proleženinám to jsou matrace nejenom pro lidi se zdravotními problémy. Důležité je předcházet možným obtížím, i když se ještě neprojevují. Projdeme spolu základní druhy matrací, které jsou vyvinuty a testovány pro pohodlný a nerušený spánek.  volejte!    pište!

Zdravotní matrace

Jsou to dle materiálového složení:

Pěnové matrace

v současné době  hodně populární díky překotnému rozvoji technologií výroby různých typů pěn.

LATEX - ještě nedávno byla latexová matrace synonymem luxusu a pohodlí, příkladem je zdravotní ortopedický latexový polštář. Latex  si dobyl srdce uživatelů tím, že se přizpůsobuje tlaku těla a páteř se při spánku nedeformuje. Latexová pěna je antialergická svým složením zabraňuje rozvoji roztočů. V době začátku využití latexové pěny pro výrobu matrací to byl technologický zlom. Materiál má podstatně lepší vlastnosti než kterákoli pěna před ním. Původní pěny (běžně nazývané molitany) byly neprodyšné, měly nízkou měrnou hmotnost - byly řídké - lehké a rychle se opotřebovaly - trvale deformovaly.

MODERNÍ PĚNY- řešení vyhovující dnešním nárokům na pohodlí i ekologii - v dnešní době hodně pokročila technologie výroby  pěn o výjimečných, speciálních vlastnostech, používaných pro výrobu matrací. Tyto moderní pěny vyráběné s využitím nejnovějších ekologických a novátorských postupů jsou nesrovnatelně lepší než latex. A to nejen svou životností, ale i vlivem na tělo při spánku.

TERMOELASTICKÉ PĚNY - dokonale se přizpůsobí tvaru těla a reagují na změny teploty a tlaku, čímž se ideálně a rychle přizpůsobí různým pozicím těla při spánku.

Klasické pružinové matrace

Tradiční pružinové jádro v matraci, které nebodá do zad?  Přesně takové najdete v naší nabídce. Pružinová jádra jsou vyráběny přesnými stroji z pružných drátů vysoké jakosti. Nabízíme vám zdravotní matrace s pružinovým jádrem obloženým ze všech stran kvalitními distančními materiály a pěnou. Můžete být klidní, pružiny neucítíte. Pružinové matrace vynikají zejména dlouhou životností a odolností vůči vysokým zatížením. Velmi kladnou vlastností je jejich schopnost odvětrávat velmi dobře vlhkost z postele. Kvůli jejich výborným vlastnostem mají pořád velkou skupinu uživatelů, kteří na ně nedají dopustit. Svojí dlouhou životností si zajistili klienty i mezi majiteli hotelů a penzionů.

Bonnelové pružinové matrace - zdravotní matrace s pružinami v taštičkových obalech, které jsou volně a přece těsně vedle sebe naskládány jako jádro matrace. Obaly jednotlivých pružin zabraňují vzájemnému kontaktu kovových částí, to způsobuje jejich absolutní nehlučnost. Dalším kladem táto technologie výroby jádra je možnost volby tuhosti opěrných zón matrace podobně jako u pěnových vytváříme pětizónové i sedmizónové matrace. Zóny tuhosti jsou prospěšné jako rozdílná opora páteře v různých místech styku těla s matrací. 

U všech druhů našich matrací si můžete vybírat mezi vícero druhy potahů, které jsou opatřeny zipem pro možnost snadného vypraní.

Taktéž si můžete objednat       náhradní povlak matrace.
K matracím nerozlučně patří   matracové chrániče
nebo novinku napínací            nepropustná froté prostěradla