Jakou čalounickou látku na opravu židle, křesla?

Potahové čalounické látky

Hlavním posláním potahových látek je jejich zátěžová funkce na sedacím nábytku: židle, lavice, sedačky, polštáře ... Naše pevné čalounické látky samozřejmě vyhovují vysokým nárokům na odolnost proti oděru, žmolkování a jsou stálobarevné!

Nešpinivé vlastnosti potahových látek jsou zaručeny speciální apreturou to znamená nešpinivý povrch, zároveň každá naše potahová látka je odolná i proti opořebení. Moderní odolné nešpinivé potahové látky z naší kolekce použijte k renovaci židlí, křesel, čalouněných lavic, sedacích souprav. Koženka jako metráž z naší nabídky poslouží jako náhrada přírodní kůže. Naše čalounické potahové látky v metráži používají profesionálové k výrobě čalouněného nábytku. Vaše sedací čalouněná souprava, křeslo, nebo židle je taktéž zhotoveno ze stejně kvalitních potahových látek.

Příkladem potahové látky na opravu křesla, kuchyňské lavice je klasický vzled látky Artemis , ta se hodí do každého interiéru.

 

Pravou kůži nahradí čalounická ekokůže neboli umělá kůže, koženka Eternity. Ta nebyla získána ze zvířat! Svými vlastnostmi vzhledem a omakem plně nahradí pravou kůži.

umělá kůže, koženka

Výhody syntetické kůže

     Nejčastěji používané názvy jako ekokůže, neboli koženka  je to polyesterový materiál připomínající, napodobující přírodní kůži. Kromě vzhledu nemá nic společného  s organickou přírodní kůží. Ikdyž jsme získali  ideální napodobeninu vzhledu má moderní koženka velmi odlišné vlastnosti. Umělá kůže metráž má hodně pozitivních vlastností které jsou rozhodující pro častý výběr tohoto čalounického materiálu pro potahování křesel, židlí, postelí a sedacích souprav. Má povrch odolávající nežádánému zašpinění a nevyžaduje častou péči jako pravá kůže. Nepropouští vodu a nepatrně reaguje na klimatické změny jako vlhkost, UV záření, teplo, chlad. 

Vhodnou volbou potahové látky doladíte svůj interiér. Potahová látka může mít strukturu hrubě tkanou jako Fashion. 

Použitím potahové látky jste schopni ze starého zničeného křesla, židle vytvořit nový originální kus nábytku. Přečalounění kuchyňské lavice je relativně jednoduchý postup.

potahová látka na opravy židlí

Suedine je potahová látka nižší ceny avšak dostačující gramáže a vlastnosti jako oděr a nešpinivost jsou samozřejmostí. Potahové látky lze použít pro výrobu módních čalouněných panelů na stěnu. Čalouněná postel a čalouněné čelo nemusí být ze stejné potahové látky. Zkuste kombinaci barev nebo struktur různých potahových látek. Čalouněný panel u postele je příjemným, estetickým prvkem.

potahová látka mikroplyš

Naše nabídka moderních látek zahrnuje čalounické potahové a dekorační látky. Nabídka potahových látek obsahuje látky o hladkém povrchu, strukturované a také umělé kůže, které plně nahradí pravou kůži získávanou ze zvířat. Dekorační látky a  záclony to jsou klasické dekoračky a záclony i moderní voály a potisknuté závěsy. Taktéž nabízíme zatemňovací závěsy do ložnice, či obýváku typu Blackout.

Potahové látky se samozřejmě dají použít i jako dekorace pro zkrášlení interiéru. Z potahových látek si můžete ušít povlaky na dekorační polštářky.

Po dohodě jsme schopni potisknout dekoračky, ubrusové látky i voály použitím transférového tisku. Zajímá Vás to?   Volejte, pište!    Rádi to s váma probereme!       

Návod jak přečalounit křeslo.        

Potřebujete potahovou látku, nůžky, kleště, čalounickou sponkovačku odvahu a čas.

křeslo které potřebuje opravu čalouněné křeslo op opravě přečalouněno potahovkou Artemis

Výsledek může hodně překvapit.

Jak jsme opravili naše čalouněná křesla?

Vybírejte ze široké nabídky moderních i retro potahových látek.

Na samotném začátku jsme párali původní potah zničeného křesla. Jednotlivé díly jsme si označili jak je vidět na obrázku aby jsme věděli jak je posléze sestavit. Po vypárání jsme přesně obkreslili díly na námi vybranou potahovou látku. Dle číselného označení jsme přikládali díly k sobě a postupně sešívali tak až nám vznikl jeden povlak který jsme natáhli na konstrukci. Čalounickou sponkovačkou jsme potah z potahové látky připevnili ve stejných místech jako to bylo původně. Pro tento účel jsme si při rozebírání původního potahu párkrát vyfotili naši čalouněnou židli. Fotografie nám pak pomohly přesně si vybavit jak a kde bylo čalounění připevněno.

Pro šikovmé ruce je to splnitelná výzva!

Není třeba věci které nám slouží a jsou poničené hned vyhazovat. Můžeme jím vdechnout nový život!

             

Žádná položka